No Image
לחזרה למחשוב ענן

NetApp

כיצד לחסוך עלויות ושטחי אחסון בעידן ה- Big Data?

קצב הנתונים צומח ב- 40% כל שנה. צוות NetApp מסביר כיצד מתמודדים עם התפוצצות המידע, כיצד מצליחים לחסוך כ- 50% ויותר בשטח האחסון וכיצד הענן מסייע לארגונים להתמודד עם הביג דאטה? 

אנו חיים כיום בעידן של ביג דאטה. צמד המילים הללו עושה באזז גדול במיחשוב הארגוני בפיתחה של שנת 2012. יש למישהו מושג על כמה גדול אנו מדברים? ובכן, מספר הסמארטפונים הגיע ל- 6 מיליארד מכשירים, כולם יוצרים תוכן ומידע, פייסבוק מייצרת למעלה מ- 30 מיליארד פיסות תוכן בחודש והמידע הזה צפוי לצמוח בקצב של 40% בשנה. עם שני נתונים אלו, שמהווים רק את הקצה של מהפכת המידע, קל לדמיין על כמה מידע אנו מדברים. למעשה, התבל הדיגיטלי עבר לאחרונה את גבול הזטה-בייט, שזה בעצם אלף אקסה-בייט או מיליארד טרה-בייט. כמה גדול זה? על מנת להבין זאת טוב יותר אתן את הנתון הבא: אם כל אחד על כדור הארץ יכתוב פוסטים בטוויטר 24 שעות, 7 ימים בשבוע, ייקח 100 שנה להגיע לנפח נתונים שכזה. תפסתם? מדובר על הרבה מאוד מידע דיגיטלי.

מנהלים בארגוני IT  ודאי יחשבו שהמידע הנאגר בארגון שלהם תופח ברמה כזו שעוד מעט יגיע לגבול תשתית האחסון. דרך אחת להגדיר ביג דאטה היא להתבונן על תשתית ה- IT  הקיימת בארגון שלך, בכמות המידע הקיימת כעת בארגון ובקצב גידול הנתונים שהארגון חווה. יש להניח שהקצב הזה יביא את הארגון מהר מאוד להכרה שבקרוב יצטרך להרחיב את מערך האחסון. ואם יש צורך להגדיל את נפח האחסון – צריך עוד מקום, עוד חשמל, עוד מיזוג ועוד אנשים. הרבה הוצאות בעידן כאשר מנמ"רים מתבקשים לקצץ בעלויות. ביג דאטה משמעותו להגיע להיקף נתונים שהכלים הנוכחיים אינם יכולים להכיל, לאחסן, לנהל ולנתח.


כיצד מותאמים הפתרונות של NetApp לעידן הענן והביג דאטה?

"NetApp עוקבת מזה זמן רב אחר מגמות אלו בתחום גידול המידע ומרחיבה את מערכת ONTAP שלה על מנת להתמודד עם המידע הגדל", מסביר שלומי פרייס, מנכ"ל NetApp. "במקביל, עשתה החברה רכישות של חברות אשר פיתחו טכנולוגיות שנועדו להתמודד עם התפוצצות המידע דוגמת Engenio ו- Bycast".
 
כיצד עוצרים את קצב הגידול במערכות האחסון?

פרייס: "אחת הדרכים העיקריות להתמודד עם התפוצצות המידע היא מעבר לענן. חברת המחקר גרטנר מעריכה ארגונים ימשיכו לעבור מידע לענן. עד שנת 2016 יותר מ- 50% מארגוני "Global 1,000" יאחסנו נתונים רגישים אודות לקוחות בענן ציבורי. הפתרונות שלנו מיועדים לארגונים המיישמים ענן מבחינת הפונקציונליות, רמת האבטחה והיכולת לאחסן יותר נתונים בפחות מקום. NetApp משקיעה רבות, יותר מכל חברה אחרת, ב- IT Efficiency ומציגה פתרונות המאפשרים לשמור יותר מידע בפחות נפח אחסון. זאת, הודות ליכולת לספק פתרונות שנותנים את המענה החסכוני והיעיל ביותר לצורך של ארגונים לייעל את מערכות האחסון ומרכזי הנתונים ולשפר את העמדה התחרותית שלהם. טכנולוגיות NetApp מאפשרות לחסוך 40%-50% בנפח מערכות האחסון בסביבות וירטואליות, חסכון שמשמעותו חסכון בשטח רצפה, חומרה, כ"א, חשמל ועוד. בנושא יעילות האחסון מקדימה NetApp  את המתחרים באמצעות טכנולוגיות כגון: Thin Provisioning, דה-דופליקיישן, RAID ועוד.  כפי שזה נראה כיום, אחד מהנושאים הקריטיים ביותר בעולם ה-IT והדאטה סנטרים הוא צריכת החשמל. מערכות המחשוב בארגון הכוללות בתוכן אלפי דיסקים, מנועים ומערכות מכאניות, הן צרכניות חשמל זללניות ביותר. לפיכך, כל פתרון שיאפשר לצמצם את מספר הדיסקים ולהקטין את נפחי האחסון יביא בהכרח להקטנה משמעותית גם בצריכת החשמל. אי לכך, יותר ויותר ארגונים מודדים כיום את איכות מערכי האחסון במושגי גיגה בייט לוואט. אמצעי נוסף להתייעלות הוא באמצעות וירטואליזציה. למרות שהוירטואליזציה נמצאת איתנו זמן רב ורוב ארגוני האנטרפרייז כבר מיישמים את התפיסה, אנו בהחלט נמצאים עדיין בעיצומה של מהפכת הוירטואליזציה, ומספקים אינספור פתרונות משולבים המאפשרים למנהלי מערכות המידע להשיג חיסכון מושלם בתחום זה. היתרון הגדול שמביאה NetApp לתחום מצוי ביכולתה לשלב את הטכנולוגיות המובילות בשוק כחלק בלתי נפרד מהפתרון שלה, בין אם מדובר בטכנולוגיות של VMware או אלו של מיקרוסופט וסיטריקס".
 
מהי דחיסת הנתונים של NetApp?

"דחיסת הנתונים של NetApp מוצגת כאפשרות ללא תוספת תשלום שמשולבת במערכת ההפעלה שלנוData ONTAP 8.0.1 כפתרון מבוסס-תוכנה לדחיסת נתונים שקופה ומוטבעת. לא נדרשים שינויים ביישום כדי להשתמש בדחיסת הנתונים של NetApp. דחיסת הנתונים של NetApp עשויה לצמצם את הקיבולת הפיזית הדרושה לאחסון נתונים במערכות אחסון על-ידי דחיסת נתונים באמצעי אחסון גמיש -  FlexVol‎ במערכות אחסון ראשיות ומשניות, ובמערכות אחסון של ארכיב. היא דוחסת קבצים רגילים, דיסקים מקומיים וירטואליים ורכיבי LUN."
 
למה לקנות מוצרים מ- NetApp  בהשוואה למתחרים?

"העובדה של- NetAppיש קו מוצרים רחב כל כך, הפועל כולו על פי אותם סטנדרטים, אותה מערכת הפעלה ואותה יכולת לעבוד בכל סביבה  - NAS, SAN, או iSCSI מספקת לנו יתרון על פני המתחרים, שאצלם כל קו מוצרים מאופיין בסביבה שונה. אם המערכת קטנה או גדולה סביבת העבודה היא אותה סביבה. לכן, תמיד במקומות בהם מותקנים פתרונות NetApp אפשר להחזיק צוות קטן יותר והעלויות ההכשרה והשדרוגים קטנה יותר. זהו יתרון שמאפשר לנו לתפור לכל לקוח את החליפה שמתאימה בדיוק לצרכיו. אנחנו היחידים שבאמת מספקים ללקוחות שלנו מענה כולל ושלם לחזון ה-Unified Storage. מעבר לכך הפתרונות שלנו מוכיחים פעם אחר פעם את יכולתם לספק TCO נמוך, הטמעה פשוטה ומהירה לאין ערוך מכל פיתרון אחסון אחר ו- ROI מהיר ומוכח".

 


 

:בקשתך תשלח לנציגי החברות
  כל הזכויות שמורות לכלכליסט ©